new-asendia-logo

Ochrona przed oszustwami

Nie daj się złapać oszustom.

Otrzymaliśmy doniesienia o oszukańczych e-mailach rzekomo wysyłanych z Asendia, z prośbą skierowaną do klientów o zmianę konta bankowego, na które płacą faktury. Te e-maile mogą sprawiać wrażenie, że pochodzą z zaufanego źródła, więc łatwo można nabrać się na to oszustwo, co może skutkować znacznymi stratami finansowymi.

 

Wysyłamy wiadomości wyłącznie z adresów e-mail @asendia.com

Oszuści mogą rejestrować domeny podobne do asendia.com, na przykład asnedia.com, ascendia.com, axendia.com itp. Poza tym, korzystają z fałszywej nazwy nadawcy "Od" i często podają fałszywy - ale poprawnie wyglądający - numer telefonu.

Na pierwszy rzut, oka e-mail może wydawać się autentyczny, dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

 

 

W jaki sposób staramy się ograniczyć ryzyko
Yellow Arrow Jesteśmy abonentem usługi, która monitoruje nowe rejestracje domen i informuje nas o wszystkich, które są podobne do asendia.com
Yellow Arrow Zarejestrowaliśmy wiele nazw domen, które są bliskimi odpowiednikami asendia.com
Yellow Arrow Gdy tylko dowiemy się, że klienci są celem ataku, poinformujemy Cię o tym.
 
 
 
Prosimy o zgłaszanie wszystkiego, co podejrzane

Jeśli otrzymasz wiadomość e-mail, którą podejrzewasz o oszustwo, nie odpowiadaj na nią - zamiast tego, natychmiast skontaktuj się z nami. Możesz zadzwonić do swojego stałego kontaktu w dziale finansowym lub do swojego kierownika ds. obsługi klienta.

 

Możesz również zgłosić wszelkie podejrzane działania, wypełniając poniższy formularz (Asendia Global).

Ten formularz jest przeznaczony wyłącznie dla Raportów Bezpieczeństwa.

Pamiętaj, że nikt z Asendia nigdy nie będzie prosił Cię o podanie danych osobowych, nazw użytkownika i haseł za pośrednictwem poczty elektronicznej, ani nie będzie wysyłał Ci linków URL do realizacji płatności za pośrednictwem poczty elektronicznej.

W przypadku otrzymania czegoś takiego w przyszłości, prosimy o kontakt z osobą odpowiedzialną za finanse w Asendia, w celu weryfikacji autentyczności, a my odpowiemy na wszelkie pytania.

 

Zachowaj czujność

Te e-maile mogą być trudne do wychwycenia, ponieważ wydają się być nieszkodliwe i są zredagowane w normalnym, przyjaznym tonie oraz wykorzystują branding Asendia. Dlatego, przy otrzymywaniu poufnych informacji, takich jak wezwania do zapłaty, należy zachować szczególną czujność.

 

Oto cztery rzeczy, na które warto zwrócić uwagę:

Sprawdź domenę e-maila - Zwróć uwagę, czy nazwa domeny to asendia.com czy jest to inna, podobna nazwa.

Nietypowe dane bankowe - Czy dane bankowe są inne, aniżeli standardowe.

Poprawny branding - logo Asendia powinno wyglądać tak, jak to powyżej, a sygnatury e-maili powinny wyglądać tak samo jak w przypadku innych wiadomości mailowych od pracowników Asendia.

Prawidłowy numer telefonu - Sprawdź, czy podany numer jest taki, jak ten, którego zwykle używasz.

 

Dziękujemy za czujność.